Austria,  Lokale Wiedeń,  Travel,  Wiedeń

Plachutta , w poszukiwaniu Wiedeńskiego sznycla

Okulary przeciwsłoneczne - sprawdź na Ceneo
Reklamy

Restauracja Plachutta , Wiedeń

 
Plachutta , w poszukiwaniu Wiedeńskiego sznycla ….
Pewnego niedzielnego popołunia po pracy stwiedziłam że jestem  glodna . Może tak wyskocze gdzieś coś zjeść. Ostatnio odkąd zaczełam prowadzić bloga bardzo lubie smakować Wiedeń . Tak tak smakować Wiedeń , znajdywać co rusz nowe kawiarnie znane i mniej znane . W tą niedziele stwierdziłam że skoro w moim filmiku wspomniałam o sznyclu Wiedeńskim . Wypadało by Wam pokazać gdzie takiego zjeść . 
Szybciutko znalazłam gdzie jest znana restauracja która podaje takiego sznycelka i poszłam . Ludzie w komentarzach się rozpływali nad smakiem hmmmm. …. wiec nadszedł czas na sznycla . 
Restauracją którą wybrałam jest Plachutta .  Mieści się w pierwszej dzielnicy Wiednia .Jak to z takimi restauracjami lepiej rezerwować stoliki wcześniej , ale nie bylo tak żle czekałam może 5 minutek .  Za chwilkę dostałam karte dań . 

Menu Plachutta , Wien .

Ludzi było dużo , kelnerzy uwijali się jak mróweczki . Pieknie nakryte stoliczki . Po zamuwieniu dostałam starter . Pyszne ciepłe bułeczki z masełkiem do smarowania wszystko elegancko podane . Troszke pojadłam w oczekiwaniu na sznycelka. 
Przygladąjc się wygladowi restauracji i jak pracuje obsługa . 

starter , Restauracja Plachutta -Wieden

Po jakiś 10 minutach kelner przyńósł je… bo nie był jeden plus ziemniaczki . W Wiedniu podaje się sznycla z sałatka ziemniaczną, bardzo tutaj popularną .Ja niestety jej nie lubie więc wybaczcie są ziemniaczki zapiekne też bardzo dobre . 

Sznycel Wiedeński - Plachutta

Był bardzo dobry , choć troche dużo jak dla mnie . Nie jestem koneserem sznyclow i nie umiem Wam powiedzieć czy najlepszy jaki jadłam .  Napewno lepszy od tych które podają w restauracjach przy dużych sklepach bo napewno robiony ze świeżego mięsa . Jeśli lubicie mięso i chcecie spróbować polecam . Choć przyznam się Wam że troszke kosztował . Niestety Wiedeński rynek jest dość drogi . Za sznycla z sokiem zapłacilam 30 Euro + strater oczywiście . 

Restauracja Plachutta

To może pare słów o samej resturacji 
Plachutta 
Restauracja została założona 1979 roku przez Edwarda Plachutta . Edwart Plachutta który jest tytułowanym kucharzem Szefa Roku Gault Millau., otrzymal gwiezdke Michelin  .Uważany jest za szefa kuchni, który zapoczątkował renesans tradycyjnej wiedeńskiej kuchni wołowej z klasycznym daniem Tafelspitz. W Wiedniu znajduje się już 6 restauracji Plachutta.  

PLACHUTTA

Restauracja Plachutta i ja

 
Co to Orginalny sznycel Wiedenski  (Wiener Schnitzel )?
Patrzac na talerz cóż kotelet sachobowy , tak można by powiedzieć . Otóż nie , sznycel “wiedenski “to zastrzeżona nazwa . Jest to narodowa potrawa Austrijacka . 
Z czego robiony skoro aż takie z niego cudo ….
Sznycel jest to kawałek cieleciny panierowny w bułce tartej  , smażony na maśle . Podawny z plasetkami cytryny oraz z tardycyjną sałatką ziemniaczną . 
Tańsze podróbki są podawane z wieprzowiny .
Dlatego stosowane nazewnictwo jest skrupulatnie kontrolowane przez organ kontroli zwany Aufsichtbehörde.  

Orginalny Wiener Schnizel tylko z cieleciny . 

Wiener schnizel , Plachutta

Czy waro pójść napewno tak , ja kiedyś napewno wstąpie spróbować innych specjałów też
                  Pozdrawiam Joanna
Wyposażenie kuchni - porównaj na Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.