Austria,  Travel,  Wiedeń

Wiedeńska Cafe Central .

Cafe Central ,wiedeń
 

 

 Wiedeńska Cafe Central ,

zabieram Was na kawe do kolejnej kawiarni którą będac w Wiedniu trzeba odwiedzić . Cafe Cental urocza klimatyczna kawiarnia w centrum miasta ,niedaleko Hofburg . Do dziś jest miejscem spotkań wiedeńczyków oraz oczywiście turystów. Można tutaj cofnać się w czasie i poczuć klimat starego wiednia .
 
    W cafe Central gościmi byli Peter Altenberg, Alfred Adler, Sigmund Freud, Egon Friedell, Hugo von Hofmannsthal, Anton Kuh, Adolf Loos (który zaprojektował Muzeum Kawiarni), Leo Perutz i Alfred Polgar, Franz Kafka .
 
    Restauracja została zamknięta w 1943 r . W 1975 roku restauracja zostala czesciowo odnowiona . Ale  w 1986 roku pomieszczenia zostały ponownie gruntownie odnowione i kawiarnia ponownie otwarta . Tak do dziś możemy ja podziwiać w takim wystroju . Piękne klasyczne wnętrze , rzędy kolumn, sklepienia krzyżowe, zwisające żyrandole obrazy cesarza i Sisi . 
Tuż przy wejściu znajduje sie figurka Petera Altenberg znanego pisarza austriackiego , który był stałym bywałcem kawiarni .
 

 

Figurka Petera Altenberg

   
Do cafe central warto przyjść przysiaść zjeść pyszne ciasto wpić znakomitą kawe i posłuchać klasycznej muzyki granej na żywo na fortepianie . Ciasta wygladaj tutaj jak dzieła sztuki jest ich tyle że trudno sie zdecydować co wybrać . Spójrzcie tylko co wybrałam ja 😉 Powiem Wam że szkoda mi było zjadać to cudo . Było wyśmienite .

Cafe central , ciastko .

     
Naprawde warto , przyjść do tej klimatycznej kawiarni . Przyznam się wam że dopiero teraz pisząc dla Was artykuły odnajduje miejsca które mi uciekały w życiu codziennym . Można powiedzieć że  zwiedzamy Wiedeń razem 😉
 

Cafe Centaral , witryny z ciastami

 

Obrazy cesarza i Sisi , Cafe Centaral

Adres kawiarni 
Cafe Centaral 
Herrengasse 14,
1010 Wien
Pozdrawiam z  Wiednia Joanna .

Cafe cetral , budynek

Cafe Centaral

Cafe Centaral

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *