Austria,  Travel

Urokliwe miasteczko w Dolnej Austrii .

Krems Steiner Tor
        
Krems an der Donau 
 
Dziś chciałam Was zabrać na wycieczkę po austrii . Wzdłóż pięknego Dunaju do urokliwego  miasteczka Krems . Krems an der Donau leży w północno wschodniej austrii , w Dolnej Austrii(Niederösterreich)   .Port przy ujściu rzeki Grosse Krems do Dunaju . Liczy 24,09 tyś. mieszkańców. 
Jest na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO . 
 
 

Krems rynek

 
    Posiada dwa stare miasta: Krems an der Donau i Stein an der Donau.
W Krems warto zobaczyć  Kosciol gotycki pw. św. Wita ,klasztor dominikanów wraz z kościołem klasztornym z XIII w. w stylu gotyckim. 
Liczne kamieniczki mieszczańskie w stylu gotyckim , barokowym ,i renesansowym , ratusz . 
 
 
Krems an der Donau

Krems rynek

Steiner Tor

   
Steiner Tor jest zachowaną bramą miasta Krems na Dunaju i jest uważany za symbol miasta. W dzisiejszej dzielnicy miejskiej w dzielnicy Stein an der Donau są jeszcze dwie bramy miejskie: Kremser Tor i Linzer Tor.
Ponad to w dzielnicy Steiner  warto zobaczyć romański kościół minorytow 1264r ,liczne kamienice mieszczańskie gotyckie, renesansowe i barokowe  i pałace. Pozostałości fortyfikacji miejskich z bramami Linzer Tor i Kremser Tor . 
 

Krems

Krems

   
Warto tez pojść  nad Duanj . Do Krems można do jechać samochodem , pociągiem podziwiając piękne widoki na góry na których znajuja się winnice . Można także dopłynąć statkiem z Wiednia oraz z Melk   delektując sie widokami . 
https://www.brandner.at/en/

Nad Dunajem Krems

Widok na winnice

                            
 
       Pozdrawiam Joanna 

  

Dunaj

Statkiem po Duanju

Jeden komentarz

  • Ania

    Ja rowniez Polecam Krems przepiekne misteczko Nad Dunajem. Warto odwiedzic tu tak ze tzw Heurugen gospody wsrod winnic skosztowac wina I podziwiac widoki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *