Austria,  Travel

Pofrunąć w dal , Hohe Wand

Widok z góry Hohe Wand

 

Niedaleko Wiednia znajduje się Hohe Wand. Jest to płaskowyż mający długość 8 km, szerokość 2,5 km, a wysokość 1000 m, zakończony szczytem Plackles (1132 m).
Być może zwiedziłeś już wszystko w Wiedniu. A może lubisz spacerować po lesie, oglądać piękne widoki albo masz dzieci i chcesz z nimi spędzić czas na łonie natury? Może lubisz się wspinać po skałkach albo latać na paralotni? Jeśli tak, to przyjedź na Hohe Wand. W tym pięknym miejscu można wszystko. Nawet zjeść obiad, rozkoszując się pięknym widokiem .

W dali  widać Hohe Wand

Na Hohe Wand można dojechać samochodem bądź autobusem, można też wejść lub wspiąć się po skałach.
Hohe Wand znajduje się na terenie parku, więc trzeba uiścić opłatę wjazdową.
Ja bardzo lubię tam jeździć, byłam tam już kilka razy. Zawsze autem. Może kiedyś nadarzy się okazja i wejdę na piechotkę.

Widok z góry czyż nie jest piękny .

Będąc na górze, człowiek czuje się, jakby był w niebie. Warto zatrzymać się, popatrzyć w dal. To doskonałe miejsce na przemyślenia. Stoisz na górze i cały świat masz u stóp.

Widok z góry czyż nie jest piękny .

 
Można powiedzieć, że tutaj zaczynają się Alpy.
 
Widoki można oglądać ze „Skywalk”. Jest to stalowa, 5-metrowa platforma widokowa, wybudowana w 2002 r. Rozpościera się z niej widok na góry i pobliskie miasteczka. Przy dobrej widoczności widać Wiedeń. Dziś ukrył się we mgle. Towarzyszyła nam ona przez całą podróż z Wiednia. Słońce wyszło dopiero, kiedy byliśmy przed samym Hohe Wand.

Las Hohe Wand

Nasze kochane dzieci też mają tu coś dla siebie. Takie małe zoo z górskimi zwierzątkami w swoich naturalnych warunkach. Jeleń, koziorożec, muflon lub świstak są obserwowane w ich naturalnym środowisku w przestronnych zagrodach parku. Jest też plac zabaw i oczywiście dużo przestrzeni dla dzieci.

Zwierzeta Hohe Wand Mini Zoo dla dzieci

Zwierzeta Hohe Wand Mini Zoo dla dzieci

Paralotnie , Hohe Wand

Może twoim hobby jest latanie na paralotni. Hohe Wand idealnie się do tego nadaje. Mieści się tam kilka miejsc, z których korzystają amatorzy tego właśnie sportu.
Ale nie trzeba unosić się w powietrzu! Wystarczy ich poobserwować. To również fascynujący widok. Patrzy się trochę z zazdrością, bo chyba każdy chciałby latać jak ptak.
Jak już pisałam we wstępie, można także wspinać się po skałach na górę.
Tutaj jest kilkanaście tras o różnym stopniu trudności.
Ja czuję się tam jak w nieco innym świecie, oderwana od rzeczywistości. Patrząc z góry na paralotniarzy i widoki, wydaje się, że wszystko jest możliwe.
Poniżej podaję link do strony Hohe Wand, jakby ktoś potrzebował więcej informacji.

http://naturpark-hohewand.at/

 
Mapka Hohe Wand
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz ślad po sobie w postaci komentarza .

Zapraszam również na YouTube https://youtu.be/YKPEhoVfzMg

Pozdrawiam Joanna

Hohe Wand

Widok Hohe Wand , paralotnie

Jelonek , ZOO Hohe Wand

Droga Hohe Wand

widoki z Hohe Wand

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *