Austria,  Parki Wiedeń,  Wiedeń

Spacerkiem po Donaupark

Donaupark
Donaupark najwiekszy park w Wiedniu bo o powierzchni 604 000 m² , mieści się on w 22 dzielnicy Wiednia . Niedaleko  U1 i Dunaju . Park jest do dużym obiektem na którym możesz spokojne pospacerować jak i pojeździć na rowerze czy rolkach . Nad parkiem góruje Donauturm . Jest to wieża na którą można wjechać .Z góry widać cały Wiedeń . Na górze także znajduje się restauracja która się obraca , popijając kawe widzisz cały Wiedeń .
Oprócz wieży znajdują się tutaj boiska  do ,siatkówki , koszykówki , trmpoliny , stoliki do gry w szachy , stoły do tenisa , bardzo duży plac zabaw dla dzieci . Dużo duzo zieleni alejek po których można spacerować .  Duża zielona polana na której można  grać w piłke poleżeć na  kocu i wypocząć .
Dodatkowo po Doanuparku jeździ kolejka która obwozi po całym objekcie ,są przystanki na których ,można wsiąść i wysiąść  .
Tuż przy głównym wejściu znajduje sie ogrod różany . Spacerując po parku odnajdziesz wiele rzeźb i poników np.Salvador Allende ,José de San Martín  a także  Papieski krzyż .
Donaupark został otwarty 16 kwietnia 1964 r. wraz z Wieżą Dunaju z okazji Międzynarodowej Wystawy Ogrodów w Wiedniu.
Park jest latem i zima dla Wiedenczyków miejscem odpoczynku relaksu , uprawiaja tam sport , odpoczywają .
Zapraszam na spacerki do Doanuparku Joanna

 

Wejście do Donauparku

Pomnik Doanupark

Polana w parku

Polana w parku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *