Travel,  Zamki

Piękny zamek Laxenburg .

Widok na zamek Laxenburg
Lubicie zwiedzać oglądać zamki , ja bardzo lubie . Wyobrażasz sobie jak kiedyś żyli królowie i ogólnie ludzie . Dziś życie wygląda zupełnie inaczej 😉 . Każdy zamek jest inny , ma swoja historie . Jedne przeżyły uplyw czasu , z niektórych pozostały tylko ruiny .

Zamek Laxenburg

    
  Franzensburg  czyli Schloss Laxenburg ,znajduje się w mieście Laxenburg 20 km . od Wiednia w  Dolnej Austrii . Zamek wybudowany w latach 1801 i 1836 w stylu starego zamku , miał pełnić role muzeum

   Mieści się on w pięknej zielonej scenerii . Na sztucznej wyspie na jeziorze w Parku Zamkowym . W Pałacu Laxenburg urodziła się Gisela  oraz Książę Rudolf – dzieci cesarza Franciszka Jozefa i Elzbiety Bawarskiej . Zamek składa się z dwóch części tzw. Ritterburgu oraz Knappenburgu .

Widok na Zamek Laxenburg

W 1806 r. utworzono prom, który prowadzi przez staw z lądu stałego na wyspę wraz z Franzensburgiem. Zimą zastępuje go drewniany most. Po przeciwnej stronie wyspy jest dostępny przez cały rok przez kamienny most.
Tutaj przeplywa prom ,
  Promem można przepłynąć oczywiście za opłata . Wokoło jest jeziorko i zielony 250 hektarowy park .Są w nim lasy, łąki, kilka kanałów, tor turniejowy, świątynia Concordia i inne budynki, takie jak „Kolumna Rycerska”, marmurowe popiersie cesarza i Lusthaus .

Concordiatempel w parku przy zamku

Marmurowe popiersie cesarza Franz I

Most Łączący z zamkiem .

    Po jeziorku można popływać wynajętą łódką albo rowerkiem wodnym . Ponad to odpocząć , posapacerować , oderwć się i wypocząć .

Widok z łodzi

Widok z łodzi , jeziorko Laxenburg

Widok z łodzi , jeziorko Laxenburg

Zamek Laxenburg

Co roku taże na placu rycerskim odbywją się turnieje rycerkie ( Ritterfest ) . Na które warto wpaść.
http://www.schloss-laxenburg.at/cgi-bin/vkal/vkal.cgi?WHAT=VANZEIGE&FILE=TUP135-2010226
Latem także są organizowane przedstawienia teatralne .
Jeśli szukasz miejsca wartego odwiedzenia niedaleko Wiednia  bardzo polecam Zamek Laxenburg napewno odpoczniesz i zobaczysz coś nowego .

http://www.laxenburg.at/

                   Pozdrawiam Joanna

Relax , zamek Laxenburg

Czapla , Zamek Laxenburg

Park Zamek Laxenburg

zamek Laxenburg , herbzamek Laxenburg ,

Milego dnia , zdjeci zrobione w trakcie spaceru Zamek Laxenburg .

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *