Austria,  Travel,  Wiedeń

Zielony Wiedeń , czyli jakie parki warto odwiedzić….

Stadpark, Wiedeń

Wiedeń to nie tylko Schönbrunn , rynek , Dunaj , piękne kamieniczki …
Wiedeń to piękne zielone miasto jest tu bardzo dużo zieleni . Jeśli czytacie bloga albo zaglądacie na instagram lub facebook to mówilam to już nie raz .
Zwiedzając trzeba te usiąść i odpocząć . Dziś pokaże Wam kilka parków w Wiedniu . Zdjecie powyżej pokazuje park w samym sercu Wiednia czyli w samam centrum . Jest pięknie zielono i cicho , można rozlożyć koc na trawie i delektować się zielnią , spokojem .

Zegar , Stadpark - Wieden

To może przyjżyjmy się jakie parki są w Wiedniu

Stadpark

Park znajduje się w samym centrum Wiednia w 1 dzielnicy . Jest często odwiedzany przez turystów i nie tylko . Ma powierzchnie 65 000 m² .
Znajdują się w nim pomniki Johanna Staussa ( złoty pomnik ),Franza Schuberta, Anton Bruckner . Zieleń w parku jest tak zaprojektowana aby rożnorodność gatunków i  kwiaty  kwitły cały rok . Co roku odbywa się w nim Genuss Feestiwal . ( festiwal smaków z całej europy ) .

Donaupark

Jest to bardzo duży obiekt zieleni , o powierzchni 604 000 m² . Mieści się w 22 dzielincy Wiednia , niedaleko Alte Donau odnogi Dunaju gdzie mieszczą się kąpieliska .  Można dojechać do niego metrem linią U1 .
Znajduje sie tam duży plac zabaw dla dzieci , kolejka która objeżdża cały park , Donauturm czyli wieża widokowa z restauracją na górze . No i dużo , dużo miejsca na odpoczynek , można pograć w piłkę ,szachy, tenisa stolowego , poskakać na tampolinie .

Donaupark  w tle widać Donauturm

Volksgarten

Park znajduje się w pierwszej dzielnicy Wiednia  na Ringstr. Jest to park w stylu angielskim , choć znajdują się w nim też styl francusko -barokowy.
Można w nim znaleść pomnik Mozarta i Sisi . Wielbiciele roż znajda tam ich dużo , mogą pogaladać różne gatunki  . Tuż koło parku mieści się Hofburg  , rezydencja cesarzy .

Volksgarten

Augarten

Park mieszaczacy sie w 2 dzielnicy wiednia . Znajduja sie w nim francuskie ograody barokowe i wazne istytujce . Ma powierzchnie 52,2 ha . Miesci sie na jego terenie znajduja sie , liczne place zabaw , muzeum porcelany , dwa bunkry z II wojny swiatowej w formie wiezy, Basen , liczne boiska sporowe i oczywiscie liczne alejki do spacerowania i odpoczynku . Calocc jest otoczona murem obiekt jest zamykny na noc . Odbywaja sie tu liczne imprezy oraz wyswietlane sa filmy .

Floridsdorfer Wasserpark

Piekny park położony w 21 dzielnicy Wiednia . Zajmuje powierzchnię 143 000 m², z czego około jedna trzecia jest pokryta wodą.
Niedaleko jest Dunaj , oraz Alte Donau . Można do niego dojechać linią tramwaju 31 lub U6 i dojść  spacerkiem . Wasser czyli woda ,  znajduje sie w nim woda ,jeziorka , mostki , Plac zabaw dla dzieci .Można także pobserwować liczne wodne ptaki .
Więcej na temat parku jest tutaj  Spacerek po Floridsdorfer Wasserpark  .

Floridsdorfer Wasserpark

Kurkpark Oberlaa

Znajduje się w 10 dzielnicy Wiednia Favoriten  , od roku można tam dojechać metrem linia U1 . Jego powierzchnia wynosi około 860 000 m². Park jest podzielony tematycznie , Barokwy ogród fontann, alergia ogród, Kwiatowy labirynt , Zoo, ogród japoniski , ogród miłosny , plac zabaw dla dzieci . Niedaleko parku znajdują się Therme Wien .

Bruno Kreisky park

Park mieści się w piatej dzielnicy Wiednia tuż przy stacji metra .
Jest to niewielki park moja uwage przykuly hamaki porozwieszane miedzy drzewami . Park w którym możesz wypoczywać na hamakch . Jest tam mały palc zabaw .
Park został nazwany  z okazji 15. rocznicy śmierci Brunona Kreisky’ego ze względu na bliskość jego miejsca urodzenia.

Donaupark , wiedeń

Donaupark , plaz zabaw

Stadpark , Wiedeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *