Blog,  Wiedeń

Dlaczego nad brzegiem Dunaju .

Nad brzegiem Duanju
     Nawet nie wiecie jak trudno wybrać nazwe na bloga . Aby była chwytliwa , krótka , łatwa do zapamietania no i oczwiście pasowała do strony . Było kilka nazw ale WY  tak tak WY taką wybraliście .
Nad brzegiem Dunaju- Dunaj
 Ucieszylam sie z Waszego wyboru poprostu czułam że ta nazwa najlepiej mi  pasuje . Miałam wizje zdjecia głównego 😉 .
      Dlaczego Nad brzegiem Dunaju
    Po prostu bardzo lubie chodzić jezdzić nad Dunaj . Siedzieć , wypoczwac , kąpać się . Jest tam naprawde pięknie . Ma bardzo czystą wode , bez obaw można sie w nim kąpać . Oprucz tego wypożyczyć łódke , rowerek itd.

Dunaj - Alte Donau

Dunaj    rzeka przecinająca całą austrię  z zachodu na wschód .Przepływa  ona przez  10 krajów europejskich np. Niemcy , Słowację ,Węgry ,Chorwację , Serbie ……… aby w Rumuni ujść do Morza Czarnego  . Jest to druga co do dlugości po ( Wołdze ) rzeka w Europie.
      Przepływajac przez Wiedeń  Dunaj rozdziela sie na kilka odnóg , które płyną kanałami przez miasto.  Przy jednej z nich  , a takim zakolu zwanym ALTE DONAU mieszczą się liczne kapieliska , można wypożyczyć łódki . Woda czyściutka idealna do kąpieli .
Alte Donau
Przez glówny nurt  rzeki ciagnie sie wyspa dunajska (Donauinsel ) . Mierzy ona 21,1 km i ma szerokość 70 – 210 metrów . Jest to centrum rekraacyjne . Wiedeńczcy jeżdżą tam na rolkach , rowerach , biegają po  asflatowych dróżkach . Wypoczywaja także nad brzegiem rzeki . Z jedej strony wyspy   znajduje sie tzw.  Dunaj dla statków  a z drugiej strony rekraacyjny .
Dunaj - po prawej stronie wyspa dunajska
 Przy częsci rekracyjnej znajduja sie liczne lokale gastronomiczne oraz bary .  Bedac w Wiedniu warto choć na chwilke wpaść nad Dunaj .
Nad brzegiem Dunaju
Nad brzegiem Dunaju- labedzie
Wyposażenie kuchni - porównaj na Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *