Austria,  Blog,  Travel,  Wiedeń

Dlaczego nad brzegiem Dunaju.

Nad brzegiem Duanju
     Nawet nie wiecie jak trudno wybrać nazwę na bloga. Aby była chwytliwa, krótka, łatwa do zapamiętania no i oczywiście pasowała do strony. Było kilka nazw ale WY  tak tak WY taką wybraliście.
Nad brzegiem Dunaju- Dunaj
 Ucieszyłam się z Waszego wyboru po prostu czułam że ta nazwa najlepiej mi  pasuje . Miałam wizje zdjęcia głównego 😉 .
      Dlaczego Nad brzegiem Dunaju
    Po prostu bardzo lubię chodzić jeździć nad Dunaj, siedzieć, wypoczywać, kąpać się. Jest tam naprawdę pięknie . Ma bardzo czystą wodę , bez obaw można się w nim kąpać . Oprócz tego wypożyczyć łódkę, rowerek itd.

Dunaj - Alte Donau

Dunaj    rzeka przecinająca całą Austrię  z zachodu na wschód .Przepływa  ona przez  10 krajów europejskich np. Niemcy , Słowację ,Węgry ,Chorwację , Serbie ……… aby w Rumuni ujść do Morza Czarnego  . Jest to druga co do długości po ( Wołdze ) rzeka w Europie.
      Przepływając przez Wiedeń  Dunaj rozdziela się na kilka odnóg, które płyną kanałami przez miasto.  Przy jednej z nich, a takim zakolu zwanym ALTE DONAU mieszczą się liczne kąpieliska, można wypożyczyć łódki . Woda czyściutka idealna do kąpieli.
Alte Donau
Przez główny nurt  rzeki ciągnie się wyspa dunajska (Donauinsel ). Mierzy ona 21,1 km i ma szerokość 70 – 210 metrów. Jest to centrum rekreacyjne. Wiedeńczycy jeżdżą tam na rolkach, rowerkach, biegają po  asfaltowych dróżkach. Wypoczywają także nad brzegiem rzeki. Z jednej strony wyspy   znajduje się tzw.  Dunaj dla statków  a z drugiej strony rekreacyjny.
Dunaj - po prawej stronie wyspa dunajska
 Przy części rekreacyjnej znajdują się liczne lokale gastronomiczne oraz bary.  Będąc w Wiedniu warto choć na chwilkę wpaść nad Dunaj.
Nad brzegiem Dunaju
Nad brzegiem Dunaju- labedzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *