Austria,  Lokale Wiedeń,  Travel,  Wiedeń

Orginal Sacher Torte

Orginal Sacher Torte

Wiedeń  nasz kochany Wiedeń  .Będąc w Wiedniu poprostu trzeba spróbować Sacher Torta . Oczywiście orginalnego . Jest on serwowany w prawie kazdej kawiarni ale ……
Orginalny jest tylko u Sachera . Hotel Sacher jeden z najlepszych hoteli w Wiedniu i w europie . Ma także kawiarnie w której właśnie można kupić orginalny Sacher Torte .
Hotel i kawiarnia mieści się w samym sercu Wiednia czyli w centrum 1 dzielnicy tuż obok Opery  Wiedeńskiej .

Hotel , kawiarnia Sacher

W 1876 roku Eduard Sacher nabył dom w stylu renesansowym, otworzył w nim hotel który póżniej przekszatałcił na Hotel Sacher . W którym podawny był właśnie orginalny Tort Sachera z przepisu ojca. Po śmierci Eduarda biznes przjeła żona Anna Sacher . Hotel byl jednym z najlepszych miejsc w  mieście gdzie była dobra kuchnia i spotykali sie politycy i najważniejsi w mieście ludzie . Niestety po śmierci Anny okazało sie ze hotel był blisko bankructwa. Wykupili go Adwokat Hans Gürtler z żona Poldi  , którzy go wyremontowali Poraz pierwszy tort był dostepny na ulicy a nie tylko w pokojach hotelowych . Podczas wojny hotel niewiele ucierpial .
Ponownie został odrestaurowany i cieszy się świetnościa do dziś .

Kawiarnia i sklep Sacher Hotel

Jako członek stowarzyszenia branży hotelarskiej The Leading Hotels of the World, który zapewnia kontrolę jakości w sektorze pięciogwiazdkowym, Hotel Sacher jest jednym z najlepszych adresów w Austrii.
   W hotelu nie byłam ale na kawe i torta musialam pójsc i sprawdzić co takiego kryje się w tym miejscu .
   No i musze wam powiedzieć że warto tam pojść . To miejsce ma swój klimat i jest tam cicho spokojnie , wystrój jest piekny . Obsługa poprostu cudowna czułam sie jak królowa . Ciasto wyśmienite , kawa również . Wszystko podane na firmowej zastawie , poprostu zachwyca. Na ścianach wiszą obrazy Wiednia , hotelu , właścicieli . Jest nawet stara kasa . Nikt nie pogania mimo ze kolejki są aby dostać stolik . Warto jednak poczekać tą chwilke . Kawiarnia mieści się na pierwszym piętrze , z okna można podziwiać wieńskie ulice . Na dole mieści sie mały barek i sklep w którym można kupić Orginal Sacher Torte w drewniamyn pudełku .

Orginalny Tort Sacher , w sklepie

Pięknie zapakowany  idealny na prezent , który przetrwa podróż . W sklepie znajdują się też inne słodkości , misie . Warto tam  zajrzeć i skusić sie na słodką pamiątkę . Orginal Sacher Torte .
  W tej kawiarni i myśle ze w hotelu też  każdy detal jest dopracowny i piekny . Obsługa poproszona o zrobienie zdjęcia z uśmiechem zrobiła mi pare fotek , widać że to jest normalne .
Może Was zaskocze ale warto wejśc do toalety , nawet tam jest wow hihi  , wspominam o tym bo poszłam i nawet tam reczniczki do rak są z nazwa hotelu i wszystko w takie eleganckie .
Ja napewno wróce tam nie raz jeszcze .
 Zreszta zobaczcie sami zapraszam do galerii poniżej .
  Adres kawiarni
  Hotel Sacher Wien
   Philharmoniker str 4
    1010 Wien
Bedzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie znak w postaci komentarza .

Pozdrawiam Joannna

Kawa , Sacher kawiarnia

Sacher Tort , każdy detal się liczy

Szyld , Sacher torte

Sacher sklep , Wiedeń

Sacher Orginal , Wiedeń

Małt stoliczek , piekna zastawa , Sacher torte , kawa

Menu Kawiarnia Sacher , Wiedeń

Przkładowe menu , kawiarnia Sacher

JA kawiarnia Sacher , Wiedeń

Barek na dole i sklep ,Sacher

Toaleta Kawiarnia Sacher , każdy szczegół jest ważny

Reczniczki Sacher Hotel

Ja Sacher kawiarnia

Orginalny Sacher Torte , Wieden

Dziękuje za obejrzenie zdjęć , miłego dnia Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *