Austria,  Travel,  Wiedeń

Wiener Christkindlmarkt ,Blumengärten Hirschstteten . Adventowe jarmarki przyjżyjmy się bliżej…..

Wiener Christkindlmarkt

Dziś przyjżymy się bliżej dwóm adwentowym jarmarkom w Wiedniu .
Jeden najstarszy w Wiedniu i najbardziej popularny chyba w całej europie . Drugi mniej znany ale wyrożnia się pięknymi dekoracjami , wystawami .
Rathaus – Wiener Christkindlmarkt . 
Jarmark przed ratuszem . Przychodząc tutaj prznosisz się w inny świat . Tu jest wszystko stoiska z punschem , sklepiki , pełno balsku światełek , lodowisko , karuzle . No i niestety tlumy ludzi . Atmosfera jest niesamowita , jest ekscytacja z fascynacją . Poprostu zapiera dech w piersiach , nie bez powodu jest uważany za najładniejszy christkindlmarkt w europie i ściagaja tutaj na niego ludzie z całego świata. 
Rathaus – Wiener Christkindlmarkt pierwszy raz odbył się w 1600 roku . Kiedyś nazywał się Nikolomarkt . A w 1903 roku pierwszy raz zastosowano oświatlenie eletryczne stoisk . Mozna było znaleść wypieki różnego rodzaju oczwiście tradycyjne pierniczki , kamienie szlifierskie po garki do zupy . Wszystko już wtedy pięknie oświetone byśmy mogli wszystko pięknie widzieć . 
Dziś też znajdują się różnego rodzaju stoiska z wypiekami , biżuterią , ubraniami , bombaki itd. wszystko pięknie oświetlone mówi kup mnie …..
Wiener Christkindlmarkt . historia

Wiener Christkindlmarkt .

 Adventmarkt Blumengärten Hirschstetten 
To mniej znany i bardziej na obrzeżach miasta jarmark adwentowy . Mieści się on w ogrodach w których wiosna i latem można podziwiać różnorodną rośliność i kwiaty . Co roku przed wielkanocą rówież odbywają się wystawy wielkanocne . Przychodząc na ten jarmark przechadzasz  się alejkami parku i oglądzasz dekoracje świateczne podzielone tematycznie . Są też dwa pawilony w których mieści się wsytawa świąteczna , mikołaje , czekoladowe Swięta, piernikowe itd….. 
Dużo stoisk z puschem oraz z różnościami jak wszędzie . co roku jarmark ma inny temat . w tym roku „Urocze świąteczne dźwięki”, wszystko kręci się wokół najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych kolęd.Od „Rudolpha z czerwonym nosem renifera”, do „Cichej nocy, Świętej nocy” i „Cicho spływającego śniegu”Jest takze program dla dzieci : wspólne pieczenie ciasteczek, robienie zdjęć z piasku, świec lub aniołów, przejażdżki na kucykach, karuzela i pociąg dla dzieci błyszczą!
Jest tam pięknie może nie takie wow jak pod ratuszem ale warto tam wstąpić . 

Blumengärten Hirschstteten jarmark swiateczny

   Wesołych Świat pozdrawiam  Joanna 

Adventmarkt Blumengärten Hirschstetten 

Adventmarkt Blumengärten Hirschstetten 

Adventmarkt Blumengärten Hirschstetten 

Stoisko z bombkami

Dekoracje

ja  , hirschtettengarten

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *